Başarmak için 11 Altın Şok Diyet Kuralı

Diyette başarı için 11 altın kural var. Bu şok diyet kurallarını uyguladığınız zaman zayıflamak ve forma girmemek içten bile değil. Bugün sizler için detaylı bir araştırma yaptık ve diyetvezayiflama.net ekibimizle birlikte en püf noktaları sizin için derledik. Birazdan Şok diyet nedir? Ve Şok diyet programını sizlere sunacağız. Peki, bu şok diyetle kaç kilo verilir. Tüm bu soruların cevabı şimdi bu yazımızda…

Bu 11 diyet ve egzersiz ipucu ile haftalık kilo verme planında mümkün olan en iyi başlangıçtan yararlanmış olursunuz.

1. Kahvaltıyı atlamayın

Kahvaltıyı atlamak kilo vermenize yardımcı olmaz.

Şok diyet

2. Düzenli yemek yiyin

Gün boyunca düzenli zamanlarda yemek, kalorileri daha hızlı yakmanıza yardımcı olur. Ayrıca, fazla miktarda yağ ve şeker içeren yiyecekler üzerinde atıştırma isteğini azaltır. Sağlıklı yemek hakkında daha fazla bilgi edinmek için Sağlık bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.

3. Bol miktarda meyve ve sebze yiyin

Meyveler ve sebzeler kalori ve yağ bakımından düşük, lif bakımından da yüksektir – başarılı kilo kaybı için 3 temel bileşendir. Ayrıca bol miktarda vitamin ve mineral içerir.

Şok diyet

4. Daha aktif ol

Aktif olmak, kilo vermenin ve uzak tutmanın anahtarıdır. Çok sayıda sağlık yararı sağlamanın yanı sıra, egzersiz sadece diyetle kesemediğiniz fazla kalorileri yakmanıza yardımcı olabilir. Hoşunuza giden ve rutininize uygun bir aktivite bulun.

5. Bol su için

İnsanlar bazen susuzluğu açlıkla karıştırırlar. Bir bardak su gerçekten ihtiyacınız olduğunda, fazladan kalori tüketebilirsiniz.

Şok diyet

6. Yüksek lifli yiyecekleri yiyin

Çok fazla lif içeren yiyecekler, tam kilo vermenize yardımcı olacak şekilde tam hissetmenize yardımcı olabilir. Lif sadece meyve ve sebze, kepekli ekmek, yulaf, makarna, kahverengi pirinç ve fasulye, mercimek ve bezelye gibi bitkilerden elde edilen yiyeceklerde bulunur.

7. Yiyecek etiketlerini okuyun

Yiyecek etiketlerini nasıl okuyacağınızı bilmek, daha sağlıklı seçenekler seçmenize yardımcı olabilir. Belirli bir gıdanın, kilo verme planınızdaki günlük kalori ödeneğinize nasıl uyduğunu hesaplamak için kalori bilgilerini kullanın.

8. Daha küçük tabaklar kullanın

Küçük tabakları kullanmak daha küçük porsiyonları yemenize yardımcı olabilir. Daha küçük tabaklar ve kaseler kullanarak, yavaş yavaş açlık çekmeden daha küçük porsiyonlar yemeye alışabilirsiniz. Midenin beyine dolu olduğunu söylemesi yaklaşık 20 dakika sürer, bu yüzden yavaş yiyin ve tam hissetmeden önce yemeyi bırakın.

9. Yiyecekleri yasaklamayın

Yiyecekleri kilo verme planınızdan, özellikle de sevdiklerinizi yasaklamayın. Yiyecekleri yasaklamak, yalnızca onları daha fazla canlandırmanızı sağlar. Günlük kalori ödeneğinizde kaldığınız sürece ara sıra tedavinin tadını çıkarmanızın hiçbir engeli yoktur

10. Abur cubur stoklamayın

Kilo önlemek için, evde, bisküvi, çikolata, tatlı gazlı içecekler ve gevrek abur cubur yememeye çalışın. Bunun yerine, meyve, yulaf kekleri, tuzsuz pirinç kekleri, tuzsuz şekersiz patlamış mısır veya meyve suyu gibi sağlıklı atıştırmalıkları tercih edin.

11. Yemeklerinizi planlayın

Hafta içi kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklarınızı planlayarak deneyin ve kalori ödeneğinize uyun. Haftalık bir alışveriş listesi yapmayı yararlı bulabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.