Bacaklarda Esneme hareketleri İçin 3 Egzersiz

0 52

Sabah esneme hareketleri her zaman tercih edilebilen rutin bacak esnetme uygulamalarındandır. Esneme hareketleri zayıflatır mı? Evet, bu özel yazımızda kol esnetme hareketleri, bacak açma hareketleri vücudumuzu zayıflatmaya katkı sağlar mı?

Arka bacak kasları nasıl uzatılır? Esneme hareketleri boy uzatır mı? Yatmadan önce esneme hareketleri nasıl yapılır? Bu soruya 3 özel hareket türü ile cevap vereceğiz.

Esneme hareketleri beden eğitimi derslerinde, ilkokul çağlarında bile yapageldiğimiz hareketlerdendir. Ama bu özel araştırmamızda sizler için diyetvezayiflama.net ekibi olarak profesyonel resimler eşliğinde hareket ve şekillerini göstereceğiz.

Bacaklarda esneklik kazanmak için, bu alıştırmaları uygulamanızda tutarlı olmalısınız. Sıklık, daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacak ve daha iyi bir sonuç elde edeceksiniz.

Tonunda, güçlü ve esnek bir vücuda sahip olmanıza yardımcı olacak farklı germe rutinleri vardır. Bacaklarda esneklik kazanmanızı sağlayacak bazı basit egzersizleri burada sizlerle paylaşıyoruz!

Beden eğitimi sadece vücudunuzu şekillendirmek ve görünümünüze doyasıya bakmak için değil, aynı zamanda bacaklarınızı sağlıklı tutmak için de iyidir. Vücudu harekete geçirmek, bu alanda yorgunluk, şişme ve su tutma hissini önler.

Esneme hareketleri zayıflatır mı?

Esneklik, kasların genişlemesinin yanı sıra, mümkün olan en büyük genişlikte farklı eklem hareket derecelerine adapte olmalarından oluşur. Her bedenin kendi sınırları ve yetenekleri vardır.

Germe, kas gücünüzü, kan dolaşımınızı, duruşunuzu, dengenizi ve koordinasyonunuzu geliştirir. Esnerken, bağ ve doku hasarı riskini de azaltırsınız.

Sporcularda esneklik, hız ve güç kazanmak için idealdir. Ayrıca hareketin verimliliğini artırmak, seyahatten tasarruf etmek, vücudunuzu daha iyi tanımak veya fiziksel rahatlamayı teşvik etmek içindir.

Tabi bu vesileyle zayıflamak için de ilk adımı atmış olacağınızı belirtmeye gerek yok.

Arka bacak kasları nasıl uzatılır?

Bu makalenin geri kalan kısmında, bacaklarınızda esneklik kazanmanıza yardımcı olacak ve çok etkili ve gerçekleştirmesi kolay üç çeşit germe yolu sunacağız.

bacaklarda esneme hareketleri

1. Dizlerinizi bükmeden ayaklarınıza dokunun

Derin nefes alın: dik durun ve topuklarınızı sokmaya çalışın; En rahat olduğunuz pozisyonu bulmalısınız. Burundan nefes al ve kollarını göğe doğru uzat, dikey olarak gerdir.

Sonra yavaşça bük. Öne doğru inmeye çalışırken belinizi uzatın ve burnunuzdan nefes verin. Bacaklarını dik tutarken ayaklarına ellerinle dokunmaya çalışın. Eğer başaramazsanız, endişelenmeyin, biraz zaman ve pratik yaparak esneklik kazanacaksınız.

Nefesinizi çalıştırırken bu pozisyonu en az 30 saniye tutun. Tekrar nefes alın ve orijinal konumuna geri dönün. Bu egzersizi 20 kez tekrarlayın.

bacaklarda esneme hareketleri

2. Kelebek yapmak

Tercihen havlu üzerine oturun. Ellerinizi ayaklarınızla tutturarak ayak tabanınızı tutturun. Bir kelebek kanatlarını uçarken yayar. Sizde yavaşça dizlerinizi kaldırın ve yavaşça indirin.

Dik durun ve ayağınızın kalkmasına izin vermeyin. 5 saniye boyunca derin nefes alırken dizlerinizi yükseltin ve alçaltın. Kendinizi rahat hissederseniz, başınızı dizlerinizle aynı hızda eğebilirsiniz. Alnınızı ayaklarınıza yapıştırmaya çalışın. Bu egzersizi en az 4 kez daha tekrarlayın.

3. Yerde otururken bacaklarınızı esnetin

Önceki noktada sunulan alıştırmada olduğu gibi oturun. Ardından, bacaklarınızı mümkün olduğunca açın ve gergin tutun. Sağ gövde, nefes al ve kollarını gökyüzüne kaldır. Ardından, vücudunuzu bacaklarınızdan birine doğru çekerken nefes verin.

Uzatın ve ayağınıza dokunmaya çalışın. Dizlerinizi bükmemeye özellikle dikkat edin. Derin nefes alın ve yavaşça başlangıç ​​pozisyonuna dönün. İşlemi diğer bacağınızla tekrarlayın. Sonuçları görmeye başlamak için, bacak başına 20 egzersiz serisi yapmanızı tavsiye ederiz.

Gördüğünüz gibi, bu egzersizler çok basit ve farklı yoga duruşlarından ilham alıyor. Bacaklarınızın esnekliğini çalışmanıza, gevşemenize ve canlılık kazanmanıza izin verecek. Kolay gelsin.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.