Avakado Yüz Maskesi tarifi

0 89

Avakado bilindiği üzere cilt sağlığımız için çok önemli bir bitkidir. Avakado yüz maskesi tarifi konusunda bugün sizi bilgilendirmeyi düşündük. Çünkü son zamanlar da havaların soğumasıyla birlikte cilt kurulukları çokça görülmeye başlandı. Avakado’nun içeriğinde yer alan bal özleri sayesinde, bu probleminde üstesinden gelinmiş olacaktır. Üstelik avakado ile güzellik kaçınılmaz bir gerçek. Bu sayede taze ve naif bir yüze kavuşacaksınız. Hem de nemli ve yumuşak bir sonuç avakado’nun mucizevi etkilerinden sadece bir kaçı… Bir kısım firmalar son zamanlarda avakado özlerinden yapılan avakado yüz kremi sayesinde kullanıcıların yoğun teveccühü ile karşılamaktadırlar.

Avokado Yüz Maskesi Nasıl yapılır?

Avakado maskesi cilde birçok faydası olan özel bir bitki maskesidir. Sivilcelerden tutunda, Yüze nemlendirici etkisine, yaşlanma süresini azaltmasından tutun da cildi derinlemesine temizleyeme özelliğine kadar birçok faydası var.

Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi bir kısım firmalar avakadoyu sanayide işleyerek yüz maskesi ambalajlarına dönüştürmektedirler. Bu ilk bakışta daha pratik ve kolay elde edilir görünse de aslında pekte sağlıklı olmayan ve evde kendi imkânlarımızla yaptığımız avakado yüz maskesi karışımlarına göre kimyasal katkı maddesi kullanıldığı için tercih edilmemelidir. Yani evde yapılan el karışımı yüz kremleri daha doğal ve özü itibariyle daha sağlıklıdır.

Avakado Nasıl Bir Etkiye Sahiptir

Cildimizin gözeneklerine nüfuz ederek, temizletir ve yatıştırır, yaşlanmayı geciktirerek cildi gençleştirir.

avakado yüz maskesi tarifi

Bal ile Yapılan Avokado Yüz Maskesi

Bal ile yapılan avokado maskesi, kuru ciltleri yumuşatır. Şimdi, bal ile yapılan avakado yüz maskesinin yapılışını sunalım.

Malzememiz: 1 çorba kaşığı bal ve 1 adet avakado

Yapılışı: Avokadonun kabukları ve iç kısımda yer alan çekirdekler temizlenir. Sonra avokado bir çatal ile iyice ezdirilerek un ufak edilir. Bu hazırladığımız avakado püremizin içine hemen bir büyük kaşık kadar bal ilave edilir ve iyice karıştırılarak hamur haline getirilir. Sonra yaklaşık olarak 15-20 dakika o halde bekletilir ve yüze sürülür. Cildimizde 10-15 ve en fazla 20 dakika kaldıktan sonra normal sıcaklıkta su ile durulayıp, yumuşak bir havlu ile kurutulur.

avakado yüz maskesi tarifi

Yulaf ile Yapılan Avokado Yüz Maskesi

Avakado yüz maskesinin yulaf karışımı ile yapılan maskeleri, hasarlı cildimizi onararak sağlığımıza kavuşturur. Şimdi hemen hazırlayalım.

Malzeme: Yarım fincan yulaf ezmesi, yarım adet avakado

Yapılışı: Yukarda yer alan bal ile yapılan yüz maskesi gibi yulaf paketlerinin üzerinde yazdığı gibi ısıtın. Avakado kabuklarını ve çekirdeklerini ayırarak iyice ezin ve karıştırın. Daha sonra karışımı püre haline gelinceye ve hamurlaşıncaya kadar yulaf ezmesi ile hamur haline getirin ve biraz bekletin sonra ise yüzünüze sürerek 10-15 dakika kadar bekletin. Yüzünüzü yıkadıktan sonra yumuşak bir havlu ile kurulayın. Hepsi bu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.