Alt Karın Kası Egzersizleri

0 54

Kadın ve erkelerin en büyük problemlerinden biri de vücudun alt karın kası bölgesinin gevşek ve yağlı olmasıdır. Bunun için alt karın kası egzersizlerine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu yapılması gereken egzersizlerin de kolay olması tercih edilir. Şimdi sizler için diyetvezayiflama.net olarak kolaylıkla uygulanabilecek bir egzersiz programını, fotoğraflar ve açıklamalar eşliğinde sunalım.

Reverse Crunch Hareketi:

Zemini düz bir yere sırt üstü uzanın ve kollarınız yana doğru sarkık ve avuç içinizi de yere bakacak şekilde sarkıtın. Tavana paralel bir şekilde ayak tabanlarınızı uzatın- ancak düz uzatmalı ve ardından yavaşça kaldırmalısınız. Yerden yaklaşık açı olarak 90 derece olacak şekilde bacaklarınızı kaldırıp öylece durmalısınız. Ayaklarınızı ve bacaklarınızı tavana düz bir şekilde olmak koşuluyla karın kasınızı kasarak sırtınızı ve kalçanızı hafifçe kaldırmalısınız. Sonra sırtınızı tekrar yere koyun. Ayağınızın parmak uçlarıyla yukarıya uzanmaya çalışır gibi yapın.


Reverse Crunch Hareketi

Scissors Crunch Hareketi:

Sırt üstü yere uzanın yere ve uzatın bacaklarınızı kollarınız ve elleriniz de düz olacak şekilde yanınıza koyun. Bacaklarınızı yerden 10 santim olacak şekilde düz tutarak kaldırın. Önce sağ ayağınızı düz olarak tavan doğru dikin. Sol ayağınız ise yerden yukarıda olacak şekilde yukarıya doğru uzatılmış vaziyette kalmalıdır. Bacaklarınız arasında bir değişim yapmalısınız bunun için hafifçe sırtınızı yukarı doğru ufacık kaldırın. Her bacak için 15 kez tekrarlamalısınız.


Scissors Crunch Hareketi

Çapraz Vücut Dağ Tırmanışı

Ritimli bir kalp atışına sahip olmaya başlayacağınız bir hareket sunacağız şimdi. Bacak ve karın kaslarınızı yoğun bir şekilde çalıştıracak olan bir harekettir. Ancak önemli olan birden hızlıca başlamak yerine alıştırarak vücudunuzu hazırlamanızdır. Evet, önce şınav çekecek gibi hazır bir pozisyonda durmalısınız. Omuzlarınızdan bileklerine kadar vücudunuz düz durmalıdır. Sonra sağdaki ayağınızı hafifçe yukarı kaldırmalısınız. Sonra sağ dizinizi sol omuzlarınıza doğru çekmeniz lazım. Sonra aynı hareketi sol ayağınız için gerçekleştirin


Çapraz Vücut Dağ Tırmanışı

Dirsek veya Diz Crunch Hareketi

Önce ellerinizi mekik çekecek pozisyona getirip başınızın altına koyun. Bu hareket düz bir zeminde sırtınızı yere uzanmış vaziyette yapmalısınız. Ayak tabanlarınızın yere basacak şekilde kavramalı ve diz kısmından bacaklarınızı kırmalısınız. Şimdi sol kolunuzu sağ dirseğe temas edecek şekilde hareket ettirmelisiniz. Bu hareketi yaklaşık 15 kez tekrar etmelisiniz. Karın kasılarınızı en fazla zorlayacak hareketlerden biri budur.


Dirsek veya Diz Crunch Hareketi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.