Ahmet Maranki – Selülit Giderici Bitkiler Hangileri ?

0 83

Selüloit Giderici Bitkiler – Ahmet Maranki – Merhaba sevgili okuyucularımız. – Şuan da paylaşmış olduğum bu yazım daha çok bayanları ilgilendiren selüloitler konusunu açıklayacağız.

Bu paylaşımda sizlere konuyu yazarken hepimizin yakından tanıdığı ünlü Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin hocamızın çok değerli yorum ve de görüşlerinden yararlanacağız.

Bildiğiniz üzere Selüloitlerden kurtulmaktan daha çok selüloitlere neden olan faktörleri anlamamız bizlere daha da faydalı olacaktır.

Selüloit Giderici Bitkiler

Selüloit Giderici Bitkiler – Ahmet Maranki

Selüloitlerin oluşmasını sağlayan temel etkenlerin başında hatalı beslenme ve hareketsizlik gelmektedir. Selüloitler bayanlarda hareketsizlik daha çok olduğu için onlarda daha da fazla görülmektedir.

Papatya hapları, ananas meyvesinin özünden yapılmış karışımlar, aynı şekilde enginar özünden yapılmış karışımlar ve de zencefil meyvesinden yapılmış karışımlar selüloitlere oldukça faydalı gelmektedir.

Kullanacağımız bu diyet menülerine düzenli beslenme ve egzersiz yaparsak amacımıza çok daha rahat ulaşabiliriz.

Hatta bu bahsetmiş olduğum kurallar dışında özellikle yeşil çay, zencefil, biberiye çayı, rezene çayı, mısır püskülü, maydanoz, zerdeçal, mercan köşk, ve kereviz karışımları  selüloitleri yok etmede oldukça etkisi fazla görülmektedir.

Bu anlatılanları uygularken beyaz un, şarküteri, asitli içecekler, fazla miktarda doğum kontrol hapları, alkollü içecekler vb ürünlerden kesinlikle kaçınmamız gerekmektedir.

Ortalama olarak günde 2-2.5 litre sıcak su içmekte selüloitleri yok etmede oldukça etkili olacaktır. Prof. Dr. Ahmet Maranki ye göre yeşil sebzeler, bol bitki çayları, az yağlı gıdalar ve taze meyve ve sebzeler daha fazla tercih edilip tüketilmeli.

Daha fazla bilgi için Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin Kozmik bilimler ışığındaki şifalı bitkiler kitabına bulabilirsiniz. Sağlıklı ve mutlu günler dileriz…

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.