4 Günde 3 Kilo Verdiren Domates Diyeti

Domates diyetini daha evvel duydunuz mu? Domatesin zengin içerik özellikleri sayesinde zayıflamanız mümkün. Biz bugün sizlere domates diyetinin püf noktalarını sunacağız. Özel bir tarif sunacağız. Bu domates diyetiyle 4 günde 3 kilo verdim diyen çok insan var. 4 günde 3 kilo nasıl verilir? Domates, kilo vermemize nasıl yardımcı olur? Domates diyeti nasıl yapılır? Domates diyetinin alternatifi var mı? Domates, yani bu küçük kırmızı sebzeler bu kadar çabuk kilo vermeyi nasıl başarır?

100 gram domates sadece 18 kaloriye sahiptir.  Domates yüzde 90’dan fazla su içermektedir. Kan şekeri seviyesini sabit tutarak, böylece yiyecek isteği oluşmaz. Domates, vücudu arındırıp suyun tutulmasını engelleyen birçok potasyum içerir. Domates selülite karşı yardımcı olur. İçerdiği fitokimyasal likopen ve kollajen etken maddesi sayesinde vücut derisinde parçalanmayı önler.

4 günde 3 kilo verdiren

Domates birçok antioksidan içerir. Vücuttaki serbest radikalleri yakalarlar ve hücre hasarını önlerler.

Domates diyeti nasıl yapılır?

Domates kilo vermemize yardımcı olur. Ancak 4 günde 3 kilo verdiren diyeti gerçekten isteyen bir kimse muhakkak domates menüsünde olmalıdır. Bu dönemde sadece domates tüketebilen bir birey, Sabahtan akşama kadar domates suyu ya da lezzetli bir domates çorbasını menüsünde bulundurmalıdır.

8 saatlik domates diyeti

Diyelim ki hızlı kilo kaybediyorsunuz, ancak normal olarak tekrar yediğiniz zaman, hızlı bir şekilde başlangıç ​​ağırlığınıza geri döneceksiniz. Bu durumda güçlü bir domates diyetine karşı sadece tavsiyelerde bulunabiliriz.

Güçlü domates diyetinin alternatifi ne?

Sabahtan akşama kadar herhangi bir biçimde domates yemek yerine, daha sağlıklı olan alternatif diyetleri günlük yediğiniz domates diyetlerine entegre etmektir. Bu pratikte nasıl olabilir? Örneğin, sabahları taze domatesli omlet, öğle yemeğinde domates çorbası ve akşamları domatesli salata. Yani böylelikle hafta için tüm menülerde aşağı yukarı domatesli ürünle tüketerek zayıflama adımları atmış olacaksınız.

Ancak kalıcı olarak kilo vermek istiyorsanız, diyetinizi uzun vadede değiştirmeli ve domatesleri içine eklemelisiniz. Sağlıklı bir alternatif, örneğin, Akdeniz diyetidir. Düşük kalorili benzer ve az yağlı ve domates menüsü eklenmelidir. Bu vesileyle çok daha zevkli bir diyet ile uzun soluklu bir diyet uygulaması yapmış olursunuz.

Domates diyeti içeriği

Kahvaltı yapmadan en az 1,5- 2 saat önce: 1 kase domates suyu içerisine kuru olmak koşuluyla nane eklenerek tüketilmelidir.

Kahvaltı esnası: 1 adet yeşil biberli söğüş salata ve 2 adet orta büyüklükte domates yenilmesi önerilir.

Öğlen: 1 tane yeşil biber, domatesli salata ve 1 kâse dolusu 2-3 yaprak marul yenilmesinde bir mahsur yoktur.

Ara öğün: 1 bardak domates suyu (Kuru naneli)

Akşam: domatesli salata,1 tane yeşil biber ve 1 kase dolusu 2-3 yaprak marul önerilir.

Ara öğün: 1 bardak domates suyu (kuru nane eklenmeli)

ÖNEMLİ UYARI: Mide problemi ve Domates alerjisi olan hastaların bu diyeti uygulamamalıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.