3 Adımda Zayıflamak Mümkün Mü?

Çok hızlı kilo vermenin birçok yolu vardır. 3 adımda zayıflamak mümkün. Ancak, çoğu sizi aç ve tatminsiz hale getirecektir. Demir irade gücünüz yoksa açlık bu planlardan hızla vazgeçmenize neden olur.

Burada www.diyetvezayiflama.net ekibi olarak ana hatlarıyla belirtebileceğimiz 3 adımda zayıflamak planımızın sonucu şu: İştahınızı önemli ölçüde azaltacak/ Acıkmadan hızlıca kilo vermenizi sağlayacak /Metabolik sağlığınızı aynı anda iyileştirecek.

Evet şimdi 3 adımda zayıflamak için yapılması gerekenleri sıralayalım.

3 Adımda Zayıflamak

1. Şekerleri ve Nişastaları Geri Kesin

En önemli kısım, şeker ve nişastayı (karbonhidrat) kesmektir. Bunu yaptığınızda, açlık seviyeniz düşer ve çok daha az kalori tüketirsiniz. Şimdi enerji için karbonhidrat yakmak yerine vücudunuzda depolanan yağlardan beslenmeye başlar. Karbonhidratı kesmenin bir başka yararı da insülin seviyenizi düşürmesi ve böbreklerinizin fazla sodyum ve su dökülmesine neden olmasıdır. Bu, şişkinliği ve gereksiz su ağırlığını azaltır.

Bu şekilde yemenin ilk haftasında, hem vücut yağını hem de su ağırlığını 10 kilograma kadar (bazen daha fazla) kaybetmenize sebep olacak ki; bu iyi bir şey. Çünkü; Düşük karbonhidrat grubu, doygunluğa kadar yemek yerken, düşük yağlı grubun kalorisi kısıtlanmış olacaktır. Karbonhidratları kesin ve otomatik olarak ve aç olmadan daha az kalori yemeye başlayacaksınız. Yani 1 taşla iki kuş vuracaksınız. Basitçe söylemek gerekirse, karbonhidrat kesmek otomatik olarak yağ kaybını önler .

Özet olarak;

Şeker ve nişastaları (karbonhidratları) diyetinizden çıkarmak iştahınızı azaltır, insülin seviyenizi düşürür ve aç kalmadan kilo vermenizi sağlar.

3 adımda zayıflamak

2. Protein, yağ ve sebze yiyin

Yemeğinizin her birinde bir protein kaynağı, bir yağ kaynağı ve düşük karbonhidratlı sebzeler bulunmalıdır. Yemeklerinizi bu şekilde inşa etmek, karbonhidrat alımınızı otomatik olarak günlük önerilen 20-50 gram aralığına getirecektir.

Protein kaynakları nelerdir?

Et: Sığır eti, tavuk, domuz, kuzu eti vb. Balık ve Deniz Ürünleri: Somon, alabalık, karides vb. Yumurtalar: Yumurta sarısı ile bütün yumurtalar en iyisidir. Bol miktarda protein yemenin önemi göz ardı edilemez. Bunun metabolizmayı günde 80 ila 100 kalori arttırdığı gösterilmiştir.

Kilo vermeye gelince, protein besinlerin kralıdır. Düşük Karbonhidratlı Sebzeler: Karnabahar, Brokoli, Domates, ıspanak, Brüksel lahanası, süs lahanası, İsviçre pazı, Lahana, Salatalık, Marul. Tabağınızı bu düşük karbonhidratlı sebzelerle doldurmaktan korkmayın. Günde 20–50 net karbonhidrat geçmeden büyük miktarlarda yiyebilirsiniz. Çoğunlukla et ve sebzelere dayalı bir diyet, sağlıklı olmanız için gereken tüm lifleri, vitaminleri ve mineralleri içerir.

Yağ Kaynakları nelerdir peki?

Zeytin yağı, Hindistancevizi yağı, Avokado yağı, Tereyağı. Günde 2-3 yemek yiyin. Öğleden sonra kendinizi acıkırsa, dördüncü bir öğün ekleyin. Hem düşük karbonhidrat hem de düşük yağlı aynı anda hem de başarısızlık için bir reçete yapmak için yağ tüketmekten korkmayın. Kendini mutsuz hissetmeni ve planını terk etmeni sağlar.

Özet olarak şöyle diyebiliriz. Her bir öğeyi bir protein kaynağından, yağ kaynağından ve düşük karbonhidratlı sebzelerden toplayın. Bu, sizi 20-50 gram karbonhidrat aralığına getirir ve açlık seviyenizi önemli ölçüde düşürür.

3. Haftada 3 Kere Ağırlık Kaldırma

Kilo vermek için egzersiz yapmanız gerekmez, ancak tavsiye edilir. Ağırlıkları kaldırarak çok fazla kalori yakar ve metabolizmanızın yavaşlamasını önlersiniz; bu, kilo vermenin yaygın bir yan etkisidir. Düşük karbonhidrat diyeti üzerine yapılan çalışmalar, önemli miktarda vücut yağını kaybederken bir miktar kas bile kazanabileceğinizi göstermektedir. Eğer ağırlık kaldırma sizin için bir seçenek olmamalı diyorsanız, o zaman, koşu, bisiklet veya yüzme yeterli olacaktır Koşu, yürüyüş gibi bazı kardiyo egzersizler iyi gelecektir.

Bol kilo vermeler J

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.