10 Günde 5 kilo verin! İşte Müthiş Menü

0 123

10 günde 15 kilo verdim diyen birine rastlarsanız muhakkak bu diyeti uygulamıştır. Değerli takipçilerimiz 1 haftada 10 kilo verdiren spor egzersizleri elbette vardır. Fakat bu tarz egzersizler vücudumuzu bir hayli zorladığı için çok tavsiye edilen yöntemlerden değildir. Biz bu diyet programında 10 günde 5 kilo vermeyi hedefledik.

Hızlı kilo vermek için bilinen en iyi diyetlerden biridir. 10 günde 5 kilo verdiren bu diyet, Avrupa vatandaşları için özel olarak geliştirilmiştir. Bu diyet yardımıyla sağlıklarından ödün vermeden eski formlarını kolayca geri alabilirsiniz.

Unutmayın, bu diyetten sonra normal diyetinize geri dönerseniz, tekrar birkaç kilo alırsınız. Vücudunuza zarar vermeden tüm hayatınızı yaşayabileceğiniz bir diyet seçmek en iyisidir.

10 günde 5 kilo verebilir miyim?

Uzmanlar bu diyeti 10 günden daha uzun süre takip etmemenizi tavsiye ediyor. Aksi halde sağlık ve psikolojik olarak sorunlar ortaya çıkabilir. Zayıflamış bir vücudunuz varsa, çeşitli hastalıklara yol açabileceğinden bu diyete başvurmamanız gerekir. Diyet yapmadan önce, doktorunuza başvurmanızı ve gerekli tüm testleri geçmenizi önerir. Bu kilo kaybı sistemi sadece yetişkinler içindir.

Bu özel diyetin özü

Diyetinizin kalori içeriğini her gün değiştirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle, vücudun belirli bir menüye ve fazla kiloyu yakan bir ürün yelpazesine alışmak için zamanı yoktur.

Bu diyetle beslenme nasıl?

Bu özel yöntemi tercih etmeden önce, önce tüketilen tüm yiyeceklerin kalori tablosunu incelemelisiniz. Diyet süresince, her menüyü bağımsız olarak geliştirmelisiniz. 1. gün kalori içeriği – 200 kcal, 2. gün – 400 kcal, 3. gün – 600 kcal ve 4. gün – 800 kcal olduğunu dikkate alın. Beşinci günden itibaren, ilk günün kalori içeriğini tekrarlamalısınız. Herhangi bir yiyeceği seçebilirsiniz, ancak günlük toplam kalori içeriği belirtilen değeri geçmemelidir.

İlk gün, sadece bitki bazlı yiyecekleri ve suyu içmeniz önerilir. Bu ürünlerin toplam kalori içeriği 200 kcal geçmeyecektir. Depresyona girmemek için, yediği yiyecekleri tüketmeniz tavsiye edilir. Kompleks karbonhidratlar içerir.

10 günde 5 kilo

Sonuç olarak

Diyet bittikten sonra, yaklaşık aynı süre boyunca yağlı ve kızarmış yiyecekler olmadan yapmanız gerekir. Her gün gıdaların kalori içeriğini artırabilirsiniz, ancak bu yavaş yavaş ve dikkatli yapılmalıdır. Toplam kalori içeriği, ağırlığı aynı seviyede tutan 1800 kaloriyi aşmamalıdır.

Bu diyet çok etkili ve popülerdir çünkü 10 gün içinde 5 kilo verebilirsiniz. Diyet sadece sağlıklı insanlar için uygundur çünkü normal kaloriler büyük oranda azalır. 10 günde 5 kilo verdiren diyeti yapmadan önce doktorunuza danışın. Diyetin kalorisi çok düşük ve herkes için uygun değildir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.