10 Günde 5 Kilo Verdiren Menü

0 61

10 günde 5 kilo verdiren spor faaliyetleri için onlarca egzersiz yapmaktayız. 10 günde 5 kilo verdiren detoks uygulamaları yerine 10 günde 5 kilo verdiren diyetle karşınızdayız. 10 günde 5 kilo verdiren diyet yorumları genellikle olumlu olarak geri dönüt sağlanmakta olduğu için Bugün sizler için bu diyet programını bulduk ve sitemizde yayınlıyoruz.  10 günde 5 kilo verdiren diyet ender saraç gibi uzmanlarında gündeminde…Buyurun.

Tatile gitmek istiyorsun ve figürün mükemmel değil mi? 10 günde 5 kilo vermek ister misiniz?

Diyetler ile vücut daha az besin alır, bu yüzden bu diyeti bir rahatlama olarak düşünmelisiniz. Unutmayın, daha sonra normal beslemeye geri döndüğünüzde, kaybedilen ağırlığın boyutunun 1,5 katı döneceksiniz.

10 günde 5 kilo verdiren diyetin özeti

10 günlük diyet karbonhidrat içermez, bu yüzden yapılması zor ama çok etkilidir. Bu 10 günlük diyet sırasında, karbonhidrat içeren yiyecekleri tamamen yok etmelisiniz: ekmek, meyve (sadece altıncı günde mümkün), tatlılar, füme et ve alkol.

Bolca su, şekersiz meyve çayı ve bitkisel çay kullanılması tavsiye edilir. Yemekten 20 dakika önce ve günde en az 2 litre 1-2 bardak su içmelisiniz. Bu şekilde kendinizi kabızlıktan kurtarırsınız. Bu ekstra kiloların, gözlerinizin önünde erimekte olduğunu hissedeceksiniz, bu kilolu olduğunuzda özellikle dikkat çekiyor.

10 günde 5 kilo

10 günlük bir diyetten sonra iki hafta boyunca mütevazı bir şekilde yemek zorunda kalacaksınız: tatlılar, hamur işleri, kızarmış yiyecekler ve un ürünleri yok. Akşam yemeği mümkün olduğu kadar hafif olmalı ve bol miktarda sebze içermelidir. Alkol ve tatlı gazlı içecekler genellikle kabul edilemez.

10 günlük diyet çok katıdır, bu yüzden sadece kilo verme isteği çok fazla olan ve fazla irade sahibi olanlar buna katlanabilirler.

10 günlük diyet, aşağıda gördüğünüz yiyeceklere dayanmaktadır. Bütün bu ürünler tuzsuz, şekersiz ve baharatsız tüketilmelidir. Sınırsız miktarda (hala su, yeşil çaylar, bitkisel çaylar) içmek gerekir. Diyette listelenen tüm ürünler günde eşit olarak dağıtılmalıdır. Unutmayınız ki bu diyet altı ayda bir tekrarlanmamalıdır.

10 günlük diyet tarifi

1. gün: 5 haşlanmış yumurta.

2. gün: 1 pişmiş balık (uskumru).

3. Gün: haşlanmış tavuk göğsü, tuz olmadan.

4. gün: haşlanmış patates – 5 adet.

5. gün: 500 gr pişmiş Sığır.

6. gün: muz hariç tüm meyveler.

7. gün: Sebze salatası.

8. gün: 500 gr  Krem peynir.

9. gün: 1 litre kefir.

10. gün: tavuk suyu.

10 gün diyetin derecelendirmesi

Özellikle ilk 2-3 günde, 10 gün boyunca diyet yapmak çok zordur. Fakat yavaş yavaş, vücut böyle bir diyete alışmaya başlar ve diyetin sonunda alışırsınız. Diyeti daha tolere edilebilir kılmak için, daha sık temiz havada olmalısınız. Diyet bitiminden sonra çok fazla yemeye başlamayın, ancak diyetinize aşina olan yiyecekleri almaya başlayın.

Kronik hastalıklar için 10 günlük diyet kontrendikedir. Böyle bir diyete başlamadan önce bir doktora danışmalısınız. Diğer diyet önerilemiz için… Tıklayın.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.